ŚWIĘTO CHRYZANTEMY

26 października w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz jesienny. Dla szkoły ogrodniczej jest to gorący okres zbioru efektów kilkumiesięcznych prac produkcyjnych, ich prezentacji i sprzedaży. Jak co roku, kiermasz ciszył się dużym zainteresowaniem. W ofercie sprzedaży było kilkanaście odmian chryzantem doniczkowych i ciętych, jesienne warzywa i owoce, sadzonki drzew owocowych i krzewów ozdobnych. Byli sadownicy, warzywnicy oraz właściciel tradycyjnej pasieki. Jak każdego roku wspierali nas specjaliści od uprawy roślin i agrobiznesu z Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Dodatkowo uczniowie kształcący się na techników weterynarii oferowali naszym gościom pomiar poziomu glukozy oraz służyli radą dotyczącą opieki nad czworonożnymi pupilami.

Wszystkim gościom i klientom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na wiosenny kiermasz.