„TUPTUSIE” – MALI OGRODNICY Z WIZYTĄ W SZKLARNI

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno – Językowego ,,TUPTUŚ” odwiedziły nas powtórnie. Tym razem obserwowały kwitnące już uprawy roślin ozdobnych. Mali eksperci z niedowierzaniem przyglądali się wszystkim naszym kolorowym uprawom pod osłonami. Największa atrakcją okazała się uprawa ogórka szklarniowego. Zachwyt budziły ogromne rośliny, z których – jak sople lodu – zwisały ogórki.

Warsztaty ogrodnicze zorganizowane dla naszych gości są najlepszym sposobem na naukę przyrody i cyklu życiowego roślin. Dzieci – pod okiem starszych kolegów i koleżanek z klasy II w zawodzie technik architektury krajobrazu – przygotowały doniczki z podłożem do samodzielnego wysiewu. Niespodzianką dla naszych małych gości była wycieczka w pola uprawne, gdzie mogły zobaczyć uprawę dyni, ogórka gruntowego, pora, selera oraz czosnku. Zadawanym pytaniom nie było końca. Wszyscy chcieli wiedzieć jak rośliny radzą sobie w uprawie polowej.

Gratulujemy grupie starszaków udziału w warsztatach oraz podziwiamy ich zasób wiedzy na temat roślin. A dziś już zapraszamy jesienią 🙂