„Ogrodnicza” dla Szczecina

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Przedszkolem Publicznym nr 54 – „Plastusiowo” – wspomagając realizację programów edukacyjno-przyrodniczych. Wspólnie organizujemy warsztaty, w trakcie których przedszkolaki – pod okiem naszych uczniów – zdobywają wiedzę i umiejętności związane z ekologią, uprawą roślin i ich pielęgnacją czy też wykonują różne prace. I tak 29 maja 2019 roku w ramach zajęć praktycznych wyjazdowych wykonaliśmy regenerację około 150 m2 trawnika w przedszkolu, by maluchy mogły spędzać czas na świeżym powietrzu. Prace były prowadzone na prośbę Dyrekcji Przedszkola.

            Wszystkie czynności wykonaliśmy zgodnie z dobrą praktyką ogrodniczą. Po uprawie mechanicznej glebę oczyściliśmy z resztek starej darni, następnie zagęściliśmy przy użyciu wału gładkiego i ręcznie wyrównaliśmy. Po wysianiu nasiona trawy przykryliśmy glebą poprzez ręczne grabienie i ponowne wałowanie. Po podlaniu cały teren wyściółkowaliśmy włókniną, aby wyrównać i przyspieszyć wschody nasion trawy.

            Przedszkole zyskało nowy trawnik, a nasza młodzież zdobyła nowe doświadczenie i umiejętności łączenia teorii z praktyką. Być może wkrótce kolejne warsztaty ogrodnicze dla przedszkolaków zorganizujemy na nowym trawniku…

            W pracach brali udział uczniowie klasy III TO. Zapraszamy do galerii zdjęć:)