Maj miesiącem kampanii #niebieskaliniarossmann

W maju uczniowie Centrum Edukacji Ogrodniczej po raz kolejny włączyli się w kampanię społeczną – tym razem skierowaną do ofiar przemocy domowej. Akcja społeczna Drogerii Rossmann rozpoczęła się z początkiem kwietnia i potrwa do października 2019 roku.

W ramach akcji Drogeria Rossmann zachęca kobiety do robienia sobie makijażu z niebieską linią, fotografowania się i zamieszczania tych zdjęć w mediach społecznościowych z tagiem #niebieskaliniarossmann. Dodatkowo każda osoba, która dokona zakupów za pomocą aplikacji Rossmann do końca października br., będzie gromadziła punkty, które potem przełożą się na finansową pomoc dla wybranej instytucji, m.in. Niebieskiej Linii, czyli Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie powstałego w 1995 r.

Nasi uczniowie postanowili pokazać swoje wsparcie i zaangażowanie w akcję, aby przemoc domowa nie była więcej tematem tabu. Na szkolnym Instagramie w maju były publikowane zdjęcia oraz prace plastyczne wykonane przez naszą młodzież, wyrażające sprzeciw wobec przemocy zarówno fizycznej, psychicznej, jak i ekonomicznej, której doświadczają nie tylko kobiety i dzieci, ale również mężczyźni. Przemoc w rodzinie jest przestępstwem i nie ma na nią usprawiedliwienia!

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji i przerwania milczenia
Bądźmy solidarni i reagujmy, jak jest taka potrzeba!
Pokażcie, że jesteście z NAMI!

Ogólnopolskie Pogotowie dla ofiar Przemocy w rodzinie – Niebieska Linia
Tel: 22 668-70-00