Wielki Szczeciński Piknik Pasji pt. „Spotkanie Pod Platanami”

W niedzielę, 19 maja 2019 roku, po raz osiemnasty odbył się na Jasnych Błoniach Wielki Szczeciński Piknik Pasji pt. „Spotkanie Pod Platanami”, który ponownie pokazał siłę organizacji pozarządowych. Jest to również wielkie święto III sektora. Ponad 160 różnorodnych fundacji, stowarzyszeń, klubów i innych prezentowało swoją działalność, a mieszkańcy naszego miasta mogli się nauczyć udzielania pierwszej pomocy, strzelania z broni palnej, sztuk walki, jak również uzyskać wiedzę z różnych dziedzin, począwszy od zdrowia, poprzez sport, kulturę i rękodzieło, aż po historię.

Nasza szkoła również została zaproszona do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. W przebieg i organizację naszego stoiska promocyjnego zaangażowali się nasi nauczyciele oraz uczniowie, którzy cały dzień odpowiadali na pytania zainteresowanych, opowiadali o szkole, udostępniali ulotki opisujące zawody oraz rozdawali młodzieży różne przydatne gadżety. Podczas Pikniku Pasji zaprezentowaliśmy naszą nową ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, a licznie odwiedzająca nas młodzież wykazała duże zainteresowanie naszą propozycją.

Jesteśmy pewni, że udział w wydarzeniu „Pod Platanami” był kolejnym krokiem na rzecz jeszcze szerszego i bardziej ekspansywnego docierania nie tylko do młodzieży, ale również do rodziców i opiekunów, których pociechy potrzebują zindywidualizowanego podejścia w edukacji. A taka właśnie – w przyjaznym środowisku – na każdym etapie zagwarantuje optymalny rozwój.