XVI TARGI SZKÓŁ POLIC i SZCZECINA

Przed przyszłymi – już ostatnimi – absolwentami gimnazjów i pierwszymi szkół podstawowych trudne tygodnie, w trakcie których muszą podjąć decyzję. Decyzję związaną z ich dalszą edukacją szkolną. Niektórzy już zdecydowali, inni zaś wciąż stoją przed dylematem, jaką szkołę wybrać? Liceum, technikum czy też branżówkę? W podjęciu decyzji pomagają im szkolni doradcy zawodowi, koledzy uczęszczających do szkół średnich, rodzice, a także możliwość udziału w lekcjach otwartych, w dniach otwartych szkół, w różnego rodzaju warsztatach lub targach edukacyjnych. Dlatego po raz kolejny uczestniczyliśmy w Targach Szkół Polic i Szczecina, które odbyły się 25 kwietnia 2019 roku. Organizatorem tej imprezy jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach, pedagodzy polickich szkół i Miejski Ośrodek Kultury w Policach –  gospodarz targów. Nasze stoisko przyciągało uwagę kolorowymi kwiatami dekoracji oraz białymi fartuchami przyszłych techników weterynarii. W tym samym czasie na terenie naszej szkoły nauczyciele i uczniowie „zdradzali tajniki” sztuki ogrodniczej, pielęgnacji zwierząt, tworzenia ogrodów przydomowych kandydatom do naszej szkoły. Zapraszamy na kolejny Dzień Otwraaty Szkoły – 11 maja (sobota) – z okazji wiosennego kiermaszu ogrodniczego.