Warsztaty ogrodnicze dla maluchów z Przedszkola „Kacper”

Przedszkole Niepubliczne „Kacper” realizuje projekt ROK W OGRODZIE. W ramach podjętej współpracy z naszą szkołą, pierwsze w tym roku kalendarzowym zajęcia ogrodnicze, rozpoczęliśmy od obejrzenia efektów pracy starszych kolegów i koleżanek. Dzieci sprawdzały czy bratki pachną, oglądały świeżo posadzone sadzonki kwiatów balkonowych. Chwilę później 4 – latki przystąpiły do pierwszych poważnych zadań, które pozwoliły im poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy. W swoich biało – zielonych rękawiczkach napełniali doniczki podłożem ogrodniczym, a następnie wysiewali do nich nasiona słonecznika i sadzili sadzonki aksamitek. Wszystkie zadania dzieci wykonywały z pomocą koleżanek i kolegów z klasy 2 TK. Po blisko dwóch godzinach spędzonych na terenie szklarni, maluchy trochę przybrudzone, zmęczone fizyczną pracą, ale zadowolone pojechały do przedszkola.