ZAJĘCIA PRAKTYCZNE PRZYSZŁYCH TECHNIKÓW WETERYNARII

Umiejętność zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce to jedna z podstawowych kompetencji przydatnych w przyszłej pracy zawodowej. Możliwość odbycia zajęć praktycznych w nowoczesnym laboratorium to nie lada gratka. I tak uczniowie klasy III – przyszli technicy weterynarii – odbyli zajęcia praktyczne w ramach przedmiotu „Zabiegi weterynaryjne” w Katedrze Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej jest jedną z jednostek naukowo – dydaktycznych Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt. W trakcie zajęć, które odbyły się 14 i 21 lutego, uczniowie poznali podstawowe techniki laboratoryjne oraz oznaczyli stężenie wapnia w surowicy krwi krowy. Mieli okazję obsługiwać nowoczesne urządzenia, a w rozmowach ze studentami i pracownikami Katedry poznali specyfikę studiów zootechnicznych. Do końca roku szkolnego zaplanowane są kolejne zajęcia praktyczne w tej prestiżowej jednostce naukowej.