SEMINARIUM OGRODNICZE – 2019

Już po raz kolejny – na otwarcie sezonu produkcyjnego 2019 – w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie odbyło się spotkanie szkoleniowe producentów warzyw i owoców ze środowiska lokalnego – z przedstawicielami firm zaopatrujących nasz region w środki do produkcji ogrodniczej. W spotkaniu wzięli udział również nauczyciele zawodu i uczniowie klasy I TO, III ZSZ oraz I BS.

Seminarium odbyło się 25 stycznia 2019 roku, a uczestniczyło w nim 45 osób, w tym 29 producentów ogrodniczych ze Szczecina i okolic. Istotnym elementem seminarium były wykłady, które prowadzili:

• Wiesław Jakubowski – firma HAZERA POLAND Sp. z o.o. – w zakresie nowości odmian warzyw gruntowych i szklarniowych na sezon 2019;
  • Dariusz Kacprzak – firma PNOS Ożarów Mazowiecki – w zakresie nowości odmianowych warzyw firmy PNOS-MoravoSeed na rynek profesjonalny na sezon 2019;
  • Jacek Wereszczaka – Zachodniopomorskie Regionalne Centrum Mikroorganizmów – na temat gleby i jej żyzności;
  • Dariusz Lempkowski – firma PERMA-GUARD AGRO Sp. z o.o. – na temat krzemu organicznego w uprawie warzyw.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników seminarium – cieszył się wykład na temat krzemu organicznego.

Firma PERMA-GUARD AGRO od 40 lat specjalizuje się w zakresie stosowania krzemu organicznego w rolnictwie i ogrodnictwie. Krzem organiczny jest bezpieczny, nietoksyczny i niepalny. Stanowi dla roślin z jednej strony ochronę,
z drugiej zaś – stymuluje rozwój roślin i wpływa znacząco na zwiększenie plonu. Oferowany jest w postaci stymulatorów wzrostu, które mogą być aplikowane doglebowo i dolistnie na rośliny. Główne zalety stosowania krzemu organicznego to:

• zwiększenie masy systemu korzeniowego roślin,
  • poprawa magazynowania wody w glebie,
  • zmniejszenie strat wody w roślinie,
  • regulacja dostępności dla roślin składników pokarmowych zawartych w glebie,
  • poprawa równomierności dojrzewania warzyw i owoców.

Wszyscy uczestnicy seminarium jednogłośnie potwierdzili potrzebę organizowania takich spotkań. Przedstawiciele firm – oprócz korzyści marketingowych – mieli okazję bezpośredniego kontaktu z tak dużą grupą odbiorców ich produktów w jednym czasie. Producenci zaś – okazję do rozmów i wymiany doświadczeń.

Życzymy obfitych plonów 🙂 Zapraszamy do galerii zdjęć ….