DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

15 czerwca 2018 roku po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli i znaczenia oraz wzbudzenie zainteresowania kulturą anglo– i niemieckojęzyczną. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie.

Głównym punktem i zarazem efektem przygotowań sześcio- i siedmioosobowych grup uczniów klas pierwszych było zaprezentowanie wystaw przedstawiających kraje niemiecko- i anglojęzyczne oraz zaproszenie kolegów i koleżanek z innych klas, wraz z opiekunami, na degustację potraw. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali nad przygotowaniem swoich „wysp językowych”, własnoręcznie wykonali dekoracje, dobrali i przygotowali podkład muzyczny, a także przygotowali różne potrawy według oryginalnych przepisów niemieckich i angielskich. W tym roku zaprezentowane zostały: Teksas, Irlandia, Kanada, Niemcy, Austria oraz Szwajcaria. Każdy uczeń oraz nauczyciel po obejrzeniu wszystkich stanowisk miał prawo oddania jednego głosu na wybrany kraj. W tym roku wygrała Szwajcaria zaprezentowana przez drużynę z klasy I TW. Zwycięska grupa zostanie nagrodzona podczas zakończenia roku szkolnego słodką niespodzianką!

Dzień Języków Obcych spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży oraz pracowników naszej szkoły. Odwiedzający wystawę stali się bogatsi o wiedzę z zakresu kultury, gastronomii, znanych miejsc i sławnych ludzi z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Posmakowali też kilku typowych i ciekawych potraw. Ponadto, poprzez zorganizowanie Dnia Języków Obcych, chcieliśmy pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekraczać różnice kulturowe.

Dzień ten był miłą odmianą tradycyjnych lekcji.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!