Nasze warsztaty zawodowe w Kobylance i w Kołbaczu

W środę 28 marca 2018 roku (w ostatni dzień zajęć dydaktycznych przed przerwą świąteczną) byliśmy z wizytą w Szkole Podstawowej w Kobylance oraz Zespole Szkół w Kołbaczu. Obie wizyty miały charakter roboczy – ich celem była organizacja dla uczniów tych szkół warsztatów zawodowych. Udział w warsztatach brały klasy siódme szkoły podstawowej oraz drugie i trzecie gimnazjum.

W ramach zajęć warsztatowych prezentowane były trzy zawody:

1. technik ogrodnik – przez Bartłomieja Mazura z pomocą Pana Andrzeja Wyki – w oparciu o pokaz nauki szczepienia i okulizacji roślin oraz wyplatania koszy wiklinowych,
  2. technik architektury krajobrazu – przez Hannę Koczan i Klaudię Dębicką
    z pomocą Pani Joanny Woźniak – w oparciu o pokaz nauki zaprojektowania ogrodu przydomowego,
  3. technik weterynarii – przez Jakuba Sternę i Karolinę Kroczewską z pomocą Pana Andrzeja Fidosa – w oparciu o pokaz przeprowadzenia badania parametrów klinicznych i obserwacji fenotypowej zdrowia pokazowego królika.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Panią Joannę Wożniak i pana Andrzeja Fidosa, który nas tam zawiózł i czuwał nad wszystkim.

Uczniowie tamtejszych szkół przyjęli nas miło i ciepło, chętnie angażowali się w wykonywanie wyznaczonych przez nas zadań. Było przy tym sporo żartów uśmiechu i radości. Wśród młodzieży uczestniczącej w warsztatach znajdowały się osoby chętne do kontynuowania nauki w naszej szkole.

Po powrocie do szkoły, każdy z nas odczuwał zarówno zmęczenie, jak i satysfakcję. Ten ostatni dzień zajęć przed przerwą świąteczną był inny niż zawsze, bardzo wymagający i ciekawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Jakub Sterna II TW