Warsztaty zawodoznawcze w Szkole Podstawowej 44 w Szczecinie

Pierwszy Dzień Wiosny dla niektórych z nas był bardzo pracowity, mimo że to Dzień Wagarowicza. Tegoż dnia pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej nr 44 w Szczecinie na warsztaty zawodoznawcze. W warsztatach uczestniczyły klasy siódme szkoły podstawowej oraz druga i trzecia gimnazjum.

W warsztatach prezentowane były trzy zawody:

1. technik ogrodnik – Jacek Lewandowski z pomocą Pani Iwony Galackiej – Rajchel – pokazywał jak wykonać wstążkę i do czego służy hydrożel,
  2. technik architektury krajobrazu – Hanna Koczan i Wiktoria Okarska z pomocą Pani Joanny Woźniak – projektowały ogródek przydomowy,
  3. technik weterynarii – Jakub Sterna z pomocą Pana Zbigniewa Muszczyńskiego – przeprowadził ogólne badanie zdrowia pokazowego królika.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Panią Izabellę Fidos, która robiła za paparazzi oraz przez Pana Andrzeja Fidosa. To Pan Kierownik nas tam zawiózł i czuwał nad wszystkimi.

Uczniowie tamtejszej szkoły mieli różne nastawienie do naszych zawodów, ale po chwili coraz bardziej dawali się zaangażować w wykonywanie poszczególnych zadań. Najciężej było zmierzyć temperaturę królikowi, ale byli odważni, którzy chętnie się tego zadania podjęli. Wśród młodzieży uczestniczącej w warsztatach znajdują się chętni do kontynuowania nauki w naszej szkole.

Po powrocie do szkoły, każdy z nas odsapnął i rozszedł się w swoją stronę. Ten pierwszy Dzień Wiosny był inny, ale bardzo ciekawy, a pogoda nam dopisała pięknym słońcem i dość wysoką temperaturą.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Wiktoria Okarska II TK