BEZPIECZNA SZKOŁA – CYBERZAGROŻENIA

W tym roku szkolnym – zgodnie z priorytetami MEN – w ramach pracy profilaktyczno – wychowawczej realizujemy zadania z zakresu zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Młodzież spotykała się już na zajęciach z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej, a wychowawcy i nauczyciele podejmowali tę tematykę podczas lekcji wychowawczych. Tym razem to nauczyciele i rodzice spotkali się z Panem Michałem Sroką z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. 14 marca 2018 uczestniczyliśmy w szkoleniu „Cyberdżungla”, podczas którego mieliśmy możliwość usłyszeć o wielu różnych zagrożeniach, które (nie tylko młodzież) może napotkać w sieci. Było to ważne spotkanie, wielu rodziców miało dodatkowe pytania, co świadczy o potrzebie pogłębiania wiedzy w zakresie tej tematyki.

Dorota Jasiejko
pedagog