ZIELONA SZKOŁA – MORYŃ 2017

Młodzież naszej szkoły wraz z kilkoma opiekunami trzy dni przed feriami wiosennymi spędziła w „zielonej szkole” w Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowym „Szafir” w Moryniu. Teren ośrodka jest położony w rejonach Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie z różnych klas mieli możliwość poszerzenia wiedzy zarówno z przedmiotów ogólnokształcących, jak i zawodowych. Zapoznali się zatem z historią rejonu, formami ochrony przyrody, budową geomorfologiczną regionu, wodami, bogactwem flory, a także z zagospodarowaniem terenu, w szczególności – architekturą krajobrazu w ośrodku wypoczynkowym. To – dla naszych ogrodników i przyszłych specjalistów od projektowania zieleni – była okazja do łączenia teorii z praktyką. Po zajęciach mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu wolnego, pływania katamaranem, rowerami wodnymi oraz kajakami, a nawet uczestniczenia w rajdzie rowerowym.

Dzięki wychowawcom, którzy opiekowali się naszą grupą podczas całego pobytu, w trakcie wypraw wodnych dowiedzieliśmy się o kryptodepresji, najgłębszych miejscach jeziora, miejscu zatopionego myśliwca rosyjskiego. Dla przyszłych techników weterynarii atrakcją było obejrzenie bobrowego zakątka. Rajd rowerowy – szlakiem wokół jeziora Morzycko oraz szlakiem wielkiego raka z możliwością zobaczenia prehistorycznych zwierząt, które wędrowały niegdyś przez obszar Cedyńskiego Parku Krajobrazowego – był nie lada atrakcją. Po dniach pełnych wrażeń uczniowie spędzali wieczory przy ognisku z kiełbaskami, na boisku sportowym i w dyskotece. Na terenie ośrodka młodzież pozostawiła po sobie profesjonalnie wypielęgnowany teren zieleni, z nadzieją, że ponownie tu wróci.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂