„W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

W dniu 5 kwietnia 2017 roku w ramach dni otwartych zostały przeprowadzone warsztaty dla gimnazjalistów pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W tak duże przedsięwzięcie byli zaangażowani zarówno nauczyciele przedmiotów zawodowych, jak i młodzież naszej szkoły. Gimnazjaliści uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, m.in. w grze terenowej, w której mieli za zadanie odnaleźć i zidentyfikować oznaczone krzewy i drzewa, rosnące na terenie szkoły. Następnie zmierzyli się z zadaniem typowo ogrodniczym, a mianowicie z sadzeniem roślin w doniczkach. Ostatnie zadanie polegało na sporządzeniu podstawowego dokumentu transakcji „kupna – sprzedaży”, jakim jest faktura. Gra terenowa umożliwiła zapoznanie się z atrakcyjnym terenem okalającym naszą szkołę. Zadania przygotowane były tak, aby przedstawić młodzieży specyfikę kształcenia zawodowego, czyli z czym będą mieli do czynienia na zajęciach, jeśli dokonają wyboru naszej szkoły.

W budynku natomiast czekały na nich kolejne atrakcje. Tu zapoznali się z piramidą żywienia, segregowali produkty na zdrowe i na te, które im najbardziej smakują, ale ze zdrowiem nie mają nic wspólnego. Potem degustowali przygotowane przez naszą młodzież zdrowe przekąski i soki warzywno – owocowe. Kolejną atrakcja była nauka jazdy traktorem oraz pokaz pilarzy. Tu nawet dziewczęta podjęły się tych prób. Wiele radości sprawiły gimnazjalistom zadania ruchowe, m.in. toczenie opony do traktora J

Mamy nadzieję, że tak przygotowana promocja, w której bezpośrednio zostali zaangażowani gimnazjaliści, pozwoliła im poczuć niezwykłą atmosferę i niepowtarzalny klimat naszej szkoły. Być może zachęci ich to do wstąpienia w szeregi „bractwa uczniowskiego”.