KOMPETENTNY UCZEŃ NA RYNKU PRACY

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 31 marca 2017 roku został zakończony pierwszy etap realizacji projektu pt. „Kompetentny uczeń na rynku pracy” – dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, w ramach Osi priorytetowej 8. Edukacja, Działanie 8.6. Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.

Przypominamy, że w pierwszym etapie rekrutacji do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostało 21 uczniów CEO, uczących się w klasach I – III Technikum Ogrodniczego, którzy są mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego.

Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu – do końca marca 2017 roku – zostały zrealizowane następujące rodzaje wsparcia:

zajęcia obowiązkowe dla wszystkich uczestników:

  • doradztwo zawodowe (indywidualne – 84 godziny, grupowe – 32 godziny);
  • pierwszy cykl kursu komputerowego – eccc – 45 godzin wykładów
    i ćwiczeń;
  • dwa cykle kursu stosowania środków ochrony roślin – po 14 godzin wykładów i ćwiczeń.

Już wkrótce ruszają zajęcia w ramach kursów wybranych indywidualnie przez uczestników projektu podczas rekrutacji:

  • prawa jazdy kat. B – 60 godz. – dla 5 osób;
  • projektowania autocad 2d – 40 godz. – dla 10 osób;
  • pielęgnacji terenów zieleni – 87 godz. – dla 8 osób;
  • opiekuna zwierząt towarzyszących – 48 godz. – dla 8 osób.

Wszystkie kursy kończą się wydaniem zaświadczeń i certyfikatów.

Realizator projektu: Euro-Capital Doradztwo Gospodarcze Szczecin – na mocy porozumienia z Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie.