„Ogrodnicza” dla Szczecina – Skarpa przy Katedrze

Tradycyjnie jak co roku na „skarpie” przy katedrze pw. Św. Jakuba Apostoła przy ulicy Wyszyńskiego uczniowie naszej szkoły wykonali niezbędne wiosenne prace pielęgnacyjne, pobudzające rośliny do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Przy użyciu sekatorów przycięli pędy krzewów róż, usunęli ich martwe i chore gałązki po okresie zimy. Nożycami ręcznymi uformowali żywopłot z bukszpanu wiecznie zielonego, a nożycami mechanicznymi dokonali korekty pędów okalającego berberysu Thunberga tuż przy chodniku. Ręcznie – przy użyciu motyczek – usunęli chwasty wieloletnie, które wiosną konkurują z roślinami o dostęp do wody, pokarmu i światła oraz sprzyjają przenoszeniu chorób i rozwojowi szkodników.

Na „skarpę” powrócimy w maju, aby obsadzić symboliczną mapę Polski rozsadą kwiatów jednorocznych wyhodowanych w naszych szklarniach, tak aby przez całe lato przyciągała uwagę przechodniów barwnym kwitnącym dywanem. Niejeden turysta, zwiedzający Szczecin podziwia ten element architektury krajobrazu.

Akcja była realizowana podczas wyjazdowych zajęć praktycznych przez uczniów klasy II TK 28 marca 2017 roku. Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂