POZNAJ SWOJE PRAWA PRACY – konkurs wojewódzki

Po raz kolejny – pod patronatem Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie – odbył się konkurs wiedzy o prawie pracy pod hasłem „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”, który jest skierowany do uczniów szkół uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Turniej jest jednocześnie formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności.

Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy. Ponadto upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i ich bezpieczeństwa.

W etapie wojewódzkim, który odbył się 2 marca 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie, udział wzięło 42 uczniów – po dwóch z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali Arkadiusz Grzelak – kl. IV TO i Martyna Mielnik – kl. III TK.

Etap wojewódzki miał na celu wyłonienie trzech uczniów do etapu centralnego. Zadaniem konkursowym było udzielenie odpowiedzi na 35 pytań – zawartych w teście – z zakresu prawa pracy. Arkadiusz Grzelak uzyskał 30 punktów, Martyna Mielnik – 24 punkty. Uczniowie nasi znaleźli się poza trójką uczniów zakwalifikowanych do trzeciego etapu konkursu. Na zakończenie turnieju wiedzy wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe gadżety.