WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ W KOŁBACZU

20160316_104143W słoneczny, marcowy poranek, dnia 16 marca, nasza szkoła zapełniła się gimnazjalistami z Zespołu Szkół w Kołbaczu. Na początku spotkania gości przywitała Pani Dyrektor – Lila Pławińska, organizatorzy przedsięwzięcia oraz młodzież. Na miejscu w świetlicy szkolnej, uczniowie zobaczyli krótki filmik promujący szkołę. Pani Izabella de Weyher i Pan Andrzej Fidos – zapoznali młodych ludzi z ofertą edukacyjną Centrum Edukacji Ogrodniczej na rok szkolny 2016/2017.

Potem były już tylko warsztaty i wcześniej przygotowane przez nauczycieli i uczniów zadania. Gimnazjaliści zostali podzieleni na cztery grupy. Pierwsza z grup pozostała w świetlicy szkolnej, gdzie uczestniczyła w warsztatach z odnawialnych źródeł energii, które prowadziła Pani Izabella de Weyher. Tam uczniowie mieli możliwość „przetestowania” modeli samochodów hybrydowych na placu manewrowym. Pozostała część grupy wykonywała pomiary kamerą termowizyjną. Na warsztatach florystycznych, prowadzonych przez Panią Iwonę Galacką – Rajchel, młodzież dekorowała pierwiosnki i uczyła się wykonywania kokard na prezenty. Warsztaty laboratoryjne przeprowadzał Pan Jarosław Kuba. W tej pracowni pojawiły się mikroskopy, preparaty mikroskopowe, sprzęt do poskramiania zwierząt. Za pomocą aparatu do analizy moczu, gimnazjaliści badali mocz zwierząt. Na warsztatach ogrodniczych w szklarni, kolejna grupa uczniów poznawała tajniki zawodu ogrodnika. Pan Andrzej Fidos zapoznał gości z rodzajami produkcji. Później młodzież wykonywała sadzonki cissusa i umieszczała w doniczkach. Ostatnia z grup – po zwiedzeniu terenu szkoły – uczestniczyła w pokazie sprzętu ogrodniczego. Na placu, pod czujnym okiem Pana Adama Kani, gimnazjaliści jeździli traktorkiem. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił przy pracy z piłą spalinową.

Podsumowując wizytę w szkole gimnazjaliści mówili, że czuje się u nas miłą
i domową atmosferę. Po zakończonych warsztatach, uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły na dalsze lekcje.

Portal Edukacyjny – Warsztaty dla gimnazjalistów w Centrum Edukacji Ogrodniczej

Zapraszamy go galerii zdjęć.