JESIENNY KIERMASZ OGRODNICZY 2013 „Magia chryzantemy”

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA   Jednym ze świąt, jakie obchodzimy w naszej szkole, są kiermasze ogrodnicze – wiosenny i jesienny. W ostatni weekend października 2013 roku odbył się cudowny jesienny kiermasz ogrodniczy pod hasłem „Magia chryzantemy”. Królową tej imprezy była wspomniana chryzantema. Do organizacji włączyli się wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, nawet „kuchnia”, która – jak co roku – przygotowała dla wszystkich smaczny poczęstunek.

Od samego rana rozkładane były stoiska, na których prezentowane i sprzedawane były owoce i warzywa, produkcji naszej i wystawców corocznie u nas goszczących. W trakcie kiermaszu został odsłonięty zieleniec powstały w trakcie projektu "Water In Territory" realizowanego w ramach programu Comenius. Wśród gości byli nasi absolwenci projektanci – autorzy tego skweru. Jak co roku wśród kupujących byli mieszkańcy dzielnicy Zdroje jak i spoza terenu. Wielu z nich – to już nasi stali klienci. W trakcie imprezy odbył się konkurs dendrologiczny – dla uczniów naszej szkoły „Liście w trawie – Jakie to drzewo?” oraz konkurs florystyczny „Kompozycje nagrobne”. Na placu apelowym można było podziwiać, a nawet jak ktoś chciał wypróbować, specjalistyczny sprzęt rolniczy. W słońcu prezentował się jak piękne zabawki. Pogoda i humor nam dopisywały. Wielu odwiedzających, w tym dzieci, mogło wykupić los i wygrać fajny upominek. Można też było w punkcie informacyjnym zapoznać się z ofertą kształcenia w naszej szkole, a także podziwiać dekoracje z chryzantem na korytarzu w głównym budynku szkoły. Całości dopełniała fajna muzyka, nad którą czuwał Maciek – szef naszego szkolnego radiowęzła.

Już dziś zapraszamy na kiermasz pod hasłem "Kolorowe balkony i nie tylko",

który odbędzie się w maju 2014 roku! 🙂