Zajęcia praktyczne na poletkach dydaktycznych ZUT w Szczecinie

WP_20131007_005

07.10.2013 r.

Zajęcia praktyczne to przede wszystkim możliwość skonfrontowania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce. Każda okazja do ich zrealizowania to nowe doświadczenia. I tak 07 października 2013 roku młodzież z klasy I TK z Centrum Edukacji Ogrodniczej – w ramach zajęć praktycznych – wykopywała rośliny cebulowe, a dokładnie cebule śniedka Sandersa na poletkach dydaktycznych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Na początku zajęć wszystkie niezbędne informacje dotyczące zadania przedstawił dr inż. Piotr Salachna i mgr inż. Rafał Piechocki. Następnie uczniowie przystapili do wykonania zadania. Cebule wykopywane były widłami, sortowane, wiązane w pęczki i wieszane do obeschnięcia na ciepłych rurach w szklarni. Tak przygotowane cebule wiosną 2014 roku ponownie będą sadzone na poletkach. Część z nich trafi również do naszych szklarni i wzbogaci naszą kolekcje roślin ozdobnych!
  Dzięki tej współpracy młodzież miała możliwość zapoznania się z pracami prowadzonymi na poletkach oraz w szklarniach hali wegetacyjnej. Miała też okazję poznać, na czym polegają ćwiczenia dla studentów. Podczas sześciu godzin zajęć praktycznych zostały zrealizowane wcześniej zaplanowane zadania. Dodatkowo uczniowie zdobyli nową wiedzę z zakresu roślin ozdobnych.
  Kolejne zajęcia realizowane na uczelni z pewnością wzbogacą młodych adeptów sztuki ogrodniczej o nowe, ciekawe doświadczenia i wiedzę. Wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości!

Zapraszamy do galerii zdjęć.