OTRZĘSINY’2013

20131009_124721 W każdej szkole uczniowie klas pierwszych muszą przejść pasowanie na ucznia. Tak też odbyło się w naszej szkole 9 października 2013 roku. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcą stawili się na sali gimnastycznej do pokonania licznych konkurencji, aby w pełni stać się uczniami CEO. Już wejście na salę było bardzo gorące, gdyż każdy uczeń musiał mieć symbolicznie pomalowaną twarz, co oznaczało gotowość do wzięcia udziału w zabawie.

Początkowo atmosfera była trochę napięta, bo „co nas czeka?” – zastanawiały się pierwszaki. Zabawa była super, a nad całością imprezy czuwała sama Pani Dyrektor, biorąc czynny udział w każdej dyscyplinie. Niestety mleka nie piła (ponoć zabrakło?). Najzabawniejszy i niespodziewany dla klas drugich był fakt, prawie szok, że musieli się zmierzyć z klasami pierwszymi i sami przejść pasowanie na ucznia. Z przyczyn technicznych bowiem w ubiegłym roku został im podarowany ten egzamin.

Wiele konkurencji było bardzo zabawnych, ale jednocześnie wymagających sprawności fizycznej i szybkiego refleksu. Wszyscy uczniowie zaliczyli test sprawnościowy, test na inteligencję, umiejętności rysowania portretu wychowawcy i śpiewania, a przede wszystkim – ze znajomości tradycji naszej szkoły. Przygotowania i prowadzenia tej imprezy podjęła się klasa 3TK. Oprawa muzyczna należała do Maćka. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Ola i Daria – pilnie kontrolowały, aby uczniowie czuli się dobrze. Bawiliśmy się pysznie! A już za miesiąc odbędzie się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH, w trakcie akademii z okazji Święta Niepodległości.