TURNIEJ SPORTOWY – „JĘZYK NIEMIECKI NA SPORTOWO”

DSCF000723 czerwca 2015 roku w Centrum Edukacji Ogrodniczej odbył się konkurs sportowo – językowy w ramach obchodów dnia sportu i współpracy polsko – niemieckiej. Głównym zamierzeniem organizatorów było krzewienie kultury fizycznej oraz popularyzacja języka niemieckiego na sportowo wśród młodzieży szkoły średniej.

Pierwszą konkurencją było wykonanie przez reprezentacje klas z wychowawcą okrzyku polsko – niemieckiego, który wysoko oceniło trzyosobowe Jury. Po rozgrzewce, która również została poddana ocenie, zespoły wzięły udział w kilku konkurencjach, m.in.:

• wyścigach rzędów z pokonywaniu torów z przeszkodami,
  • zadaniach z języka niemieckiego – indywidualnych i grupowych,
  • zadaniach sprawnościowych – m.in. cięcie drewna na czas, które wygrał uczeń I klasy Technikum Ogrodniczego w czasie 20 sekund!,
  • turnieju piłki siatkowej: nauczyciele kontra uczniowie,
  • degustacji najlepszych potraw, przygotowanych przez uczniów, w których wygrała klasa III Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 10,
  • w grillowaniu kiełbasek pod gołym niebem.

Wspaniałej atmosferze wtórowały od początku utwory muzyczne szkolnej kapeli muzycznej wykonane w języku polskim i języku niemieckim. Uczniowie pokazali swoje ukryte talenty i odkryli swoje możliwości w wielu dziedzinach. Po zakończonym turnieju reprezentacje klas, mimo przegranego meczu z nauczycielami, podzieliły się między sobą nagrodami i obiecały rewanż tuż po wakacjach. Zmęczenie po turnieju zrekompensowały pamiątkowe dyplomy i paczki ze słodyczami. Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego było sponsorem nagród rzeczowych w postaci materiałów dydaktycznych.

Zwycięzcą turnieju została klasa III TA/TK Technikum Ogrodniczego. Należy jednak podkreślić, że wszystkie klasy rywalizowały w duchu Fair Play. Uczniowie wzorowo współpracowali, a współzawodnictwo odbyło się w pięciu grupach – klasa I ZSZ, III ZSZ, I TK/TO, II TK/TO i III TA/TK.

Organizacja i przeprowadzenie: Anna Rudnik

Oprawa muzyczna: Wojciech Majkowski