Warsztaty florystyczne w zamku Trebnitz – Zajęcia dla uczniów szkół polskich i niemieckich

Warsztaty w Trebnitz IMG_178107Dnia 11 marca 2015 roku młodzież naszej szkoły gościła w zamku
w Trebnitz.
Otrzymaliśmy zaproszenie od Pani Beaty Rauch, koordynatorki projektów międzynarodowych dot. współpracy szkół przygranicznych, do poprowadzenia warsztatów florystycznych. Słuchacze Szkoły Policealnej – w ramach zajęć praktycznych – zaprezentowali swoje umiejętności florystyczne. Uczniowie z dwóch szkół z Polski i jednej szkoły z Niemiec w trakcie warsztatów zostali podzieleni na trzy zespoły. W czasie kiedy jedna grupa uczyła się języka, druga baristyki, trzecia – wykonywała kompozycje kwiatowe.

Nasi uczniowie wspaniale dawali sobie radę w prowadzeniu zajęć i wykazali się dużą cierpliwością oraz kreatywnością i pomocą przy tworzeniu dekoracji kwiatowych. Pomimo zmęczenia floryści byli usatysfakcjonowani, że godnie zaprezentowali naszą szkołę. Był to dla nich doskonały sprawdzian nabytych dotychczas umiejętności, przydatnych w przyszłej pracy zawodowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.