Realizacja projektu – PWP Zielona Energia w szkołach

image(228)Centrum Edukacji Ogrodniczej, jako jedna z kilkunastu szkół z województwa zachodniopomorskiego, uczestniczy w projekcie „PWP Zielona Energia w szkołach”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, autorstwa firmy DC Edukacja z Gdańska.

Pod koniec maja i w sierpniu, w Kołobrzegu odbyły się kolejne szkolenia dla nauczycieli z odnawialnych źródeł energii. Na majowym spotkaniu poznaliśmy budowę i olbrzymie możliwości zastosowania kamery termowizyjnej. Kontynuując naukę zgłębialiśmy tajniki urządzeń – wykorzystujących odnawialne źródeł energii – turbiny pionowe i poziome. Przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia z modelem auta napędzanego na wodór, a sterowanego przez iPada.

Podczas sierpniowych zajęć warsztatowych – przybliżono nam tajemnice energii słonecznej, wiatrowej i energii wodoru. Przez cały czas trwania szkolenia wykorzystywaliśmy olbrzymie możliwości, jakie dają, nie tylko w edukacji, iPady.

Zarówno marcowe, majowe, jak i sierpniowe spotkania przygotowały nauczycieli do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych z uczniami. Od nowego roku szkolnego – 2014/2015 ruszamy z bezpłatnymi zajęciami pozalekcyjnymi dla uczniów w szkołach. Nabór właśnie trwa! Podczas spotkań wykonywać będziemy różne, ciekawe doświadczenia. Dzięki wyjątkowemu sprzętowi, jaki otrzymaliśmy, mamy nadzieję, że nauka będzie dla wszystkich uczestników przyjemnością!

Zapraszamy do galerii zdjęć