POMOC DLA UKRAINY

Szanowni Państwo,
Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,
nasze myśli krążą wokół Ukrainy, która potrzebuje pomocy, dlatego pilnie organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy:

Dary można przynosić do sekretariatu szkoły lub gabinetu wicedyrektora. Musimy się spieszyć, ponieważ pilnie potrzebna jest pomoc, dlatego transport darów ze szkoły odjedzie w czwartek i w piątek.

Prosimy, aby przekazywane rzeczy były posegregowane i umieszczane w opisanych kartonach lub workach.

Zapraszamy społeczność lokalną, by aktywnie włączyła się do naszej zbiórki.

Zbieramy:

🟡 ARTYKUŁY MEDYCZNE: środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (ale zapakowane w oryginalne i nieodparte opakowania), środki opatrunkowe ( zwłaszcza na zranienia i oparzenia): bandaże plastry, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

🟡 INNE: zestawy baterii oryginalnie zapakowanych, działające latarki i powerbanki, świece w opakowaniach, koce termiczne. Zbieramy także nowe koce i śpiwory.

🟡 KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, mydła w kostkach, szampony, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

🟡 ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: mleka modyfikowane dla niemowląt, konserwy mięsne, olej, makarony, pełne zafoliowane fabrycznie opakowania cukru, mąki, kasz i ryżu, herbata, kawa, słodycze, mleko w proszku, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.