SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

Sprzatanie swiata 11_04_14_111.04.2014 r. Wiosenne Porządkowanie Kniei Bukowej od wielu lat jest wpisane do Kalendarza Imprez naszej szkoły. Chociaż tegoroczny termin „Sprzątania Świata” zbiegł się z Rekolekcjami Wielkopostnymi dla szkół ponadgimnazjalnych (11 kwietnia 2014 roku), to na NAS – uczniów Centrum Edukacji Ogrodniczej – można liczyć! To przecież „Nasze Szmaragdowe”, nasz najbliższy – tak urokliwy – „sąsiad”. Tu odbywają się nasze lekcje, rajdy, ale i……. czasami wagary :).

Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody – główny organizator przedsięwzięcia (impreza odbywa się od 30 lat !!!!!!!!!!!!) – rozdał nam rękawiczki, worki i…… do dzieła! Uprzątnęliśmy główne dukty leśne wokół jeziora oraz Polanę Widok. Na zakończenie wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym, w którym byliśmy bezkonkurencyjni i „zwinęliśmy” wszystkie nagrody ;).

Jesteśmy jedyną szkołą, która nieprzerwanie od wielu lat uczestniczy w porządkowaniu okolic Jeziora Szmaragdowego. I mamy nadzieje, że inni użytkownicy tych terenów, a zwłaszcza śmieciarze!, docenią nasze działania i w przyszłym roku nie będziemy mieli co robić :).

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ