XLV OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH – etap szkolny

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W naszej szkole odbył się etap szkolny – zawody I stopnia ,które zostały zaplanowane na 22- 23 .października 2021r w następujących blokach :ogrodnictwo , architektura krajobrazu , weterynaria. Każdy uczestnik odpowiada na 60 pytań testowych, w tym ok. 15 z ekonomii i organizacji dotyczących danego bloku tematycznego. Podczas zadań praktycznych  każdy z olimpijczyków musiał zmierzyć się z trzema zadaniami.

W trakcie etapu szkolnego olimpiady wyłoniono najlepszych uczestników poszczególnych bloków , którzy będą reprezentować naszą szkołę w zawodach II stopnia  – etap okręgowy w dniach 8-9 kwietnia.2022

Blok Ogrodnictwo: Kiwior Bartosz kl. IV TO/g, Chmielewski Hubert kl. IV TO/g
Blok Architektura krajobrazu : Pękała Maciej kl .III TK/s, Jankowski Robert kl. III TK/g, Adamczyk Klaudia kl. III TK/g
Blok Weterynaria: Bacher Monika  kl. IV TW/g, Kossakowska Laura kl. IV TW/g

Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego serdecznie dziękujemy za udział w olimpiadzie  i zapraszamy do wzięcia udziału w następnym roku.

Naszym najlepszym kandydatom oraz opiekunom w poszczególnych blokach życzymy powodzenia w etapie okręgowym .