POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2021

„Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej…”

W piątek 30 kwietnia 2021 roku w Centrum Edukacji Ogrodniczej odbyło się pożegnanie absolwentów Technikum Ogrodniczego. Panująca pandemia uniemożliwiła organizację tej uroczystości w dotychczasowy sposób. Niestety w pożegnaniu wzięli udział tylko  byli uczniowie, wychowawcy klas i dyrektor szkoły oraz przedstawiciele rodziców. Nie było – jak co roku – słów pożegnania od młodszych kolegów, wspomnień czteroletniej edukacji czy też wspólnie śpiewanych piosenek. Dla zachowania reżimu sanitarnego uroczystość odbyła się dwukrotnie. Najpierw żegnano techników weterynarii, a po przerwie – techników architektury krajobrazu i techników ogrodników.

Uczniowie klas IV Technikum Ogrodniczego spędzili ostatnie chwile w szkolnych ławkach. Szczęśliwi, że czteroletnia nauka w CEO zakończyła się sukcesem, wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor, Lili Pławińskiej–Kopeć, niosącego słowa wsparcia, gratulacji oraz spełnienia sukcesów zawodowych, marzeń i realizacji wszystkich planów. I choć niejednej osobie zakręciła się łza w oku, to radość z otrzymania statusu ABSOLWENTA, potwierdzona uroczystym ślubowaniem, przyćmiła tęsknotę za szkolnym dzwonkiem…

Rozstania nie są łatwe, o czym wspomniały obie wychowawczynie – Anna Binkiewicz-Darcz i Joanna Woźniak. Ale mamy nadzieję, że absolwenci CEO będą dobrze wspominać nasza szkołę, bo przecież stali się jej częścią. Lata spędzone w murach „Ogrodniczej” były doskonałym wstępem do dorosłego, dojrzałego życia.

Powodzenia na maturze i w dorosłym życiu! 🙂