Godzina dla Szczecina Pomoc dla SENIORA!

W piątek, sobotę oraz niedzielę, 25-27 października 2020 roku, uczniowie Centrum Edukacji Ogrodniczej po raz trzeci wzięli udział w akcji „Godzina dla Szczecina”, realizowanej przez Stowarzyszenie POLITES w Szczecinie oraz współfinansowanej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania pod nazwą „Wiele Barw Wolontariatu”.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń korona wirusem uczennice naszej szkoły postanowiły poświęcić swój czas i dotrzeć do osób starszych, które w obecnej sytuacji wymagają szczególnej troski i opieki. Wobec padających w ostatnich dniach rekordów zachorowań pomoc ta jest obecnie potrzebna jak nigdy wcześniej. Wolontariusze z CEO przygotowali odręcznie ulotki a następnie porozklejali je w widocznych miejscach oraz na klatkach schodowych z informacją pod jakie drzwi zapukać, pod jaki telefon zadzwonić, gdy potrzebna będzie pomoc. Ulotki trafiły również w ręce najbliższych sąsiadów oraz napotkanych na drodze mieszkańców. Wszystko po to, by w dobie epidemii seniorzy pozostali w domu.

Seniorom została zaoferowana pomoc w zrobieniu i dostarczeniu zakupów  w wykupie leków z apteki oraz w wyprowadzeniu psa na spacer. Na telefon nie trzeba było długo czekać. Nasi kochani seniorzy chętnie skorzystali z pomocy wolontariuszy, którzy z uśmiechem na twarzy wywiązali się z powierzonych im zadań.

Kochani! Zachęcamy i WAS w tym trudnym dla wszystkich czasie do niesienia pomocy potrzebującym,  bo w ten sposób niesiemy dobro oraz pomagamy grupie podwyższonego ryzyka. To może być każdy – nasza babcia, dziadek albo nawet rodzice.

Drogi Seniorze, uważaj na siebie!
Bądź bezpieczny– zostań w domu
!