WARSZTATY DLA UCZNIÓW PSPS nr 52

Październik to miesiąc, w którym przyroda przygotowuje nam wiele atrakcji, między innymi: feerię ciepłych barw, szeleszczących liści, ostatni zapach kwiatów, szczególnie chryzantem oraz moc owoców. Dlatego 21 października, w poszukiwaniu jesieni przyjechali do nas uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 52 ze Szczecina. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia szklarni, gdzie dzieci podziwiały urokliwe chryzantemy, ostatnie chwile uprawy pomidora szklarniowego oraz wybarwiającą się już gwiazdę betlejemską. Kto chciał, mógł posmakować jadalnych kwiatów bratka, zobaczyć uprawę stokrotek, pierwiosnków, cyklamenów czy cebuli. Nie lada atrakcja czekała na naszych gości przed szklarnią. Dzieci miały bowiem możliwość zwiedzenia terenu szkoły i poletek dydaktycznych w nietypowy sposób – siedząc na przyczepce doczepionej do traktorka. Po przejażdżce uczniowie zobaczyli drzewa, krzewy ozdobne i sadownicze w szkółce.

Obcowanie z przyrodą w każdy możliwy sposób zawsze przynosi wiele korzyści. Tak też było i tym razem. Uczniowie PSPS żywiołowo reagowali na piękno kwiatów, wsłuchiwali się w szelest liści, z zaciekawieniem przyglądali się cudom przyrody, próbowali jej smaków. Poddawali się urokom jesieni wszystkimi swoimi zmysłami. Była to dla nich swoista sesja hortiterapii, po której wyciszeni, zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnej energii wrócili do swojej macierzystej placówki na zajęcia.