WOLONTARIAT W PIERWSZYCH KROKACH

W październiku 2019 roku w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie odbyły się warsztaty pt. „Wolontariat w pierwszych krokach” przeprowadzone przez panią Anię oraz panią Kasię ze Stowarzyszenia POLITES. Warsztatami objęte zostały wszystkie klasy pierwsze. Głównym ich celem było uświadomienie sobie wewnętrznej potrzeby pomagania innym, ukazanie, jaką rolę odgrywa ono w naszym życiu oraz jaki ma wpływ na naszą osobowość.

Nasi pierwszoklasiści wspólnie z prowadzącymi zastanawiali się nad tym, jakie korzyści niesie za sobą wolontariat. Wspólnie próbowali znaleźć odpowiedź na pytania: „Co oznacza być wolontariuszem?”, „Jakie wolontariusz ma prawa i obowiązki?” i „Co tak naprawdę jest jego motywacją, by nim zostać?”.

Każdy z uczestników miał ponadto okazję do podzielenia się osobistymi refleksjami i spostrzeżeniami np. na temat pracy w wolontariacie. Uczniowie chętnie mówili o swoich sukcesach, doświadczeniach, mogli też wyrazić swoje wątpliwości i opowiedzieć o trudnościach, jakich codziennie doświadczają. Wszystko po to, aby w przyszłości móc jak najlepiej angażować się w działanie na rzecz społeczności lokalnej.

Warsztaty umożliwiły naszym uczniom dostrzec sens pomagania innym oraz istotę bycia wolontariuszem. Spotkanie było również okazją do zweryfikowania poglądów młodych ludzi.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu POLITES
za wspaniale spędzony czas!