UCZNIOWIE – PRZYSZLI OGRODNICY Z WIZYTĄ W SZKLARNI

Uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej nr 48 odwiedzili nas po raz pierwszy w naszych szklarniach. Uczniowie z niedowierzaniem przyglądali się wszystkim roślinom uprawianym pod osłonami. Z ogromny zainteresowaniem poznawali zasady budowy obiektów szklarniowych, nawadniania i ogrzewania, a także do czego służy komputer szklarniowy i jak się go obsługuje. Atrakcją ich okazała się uprawa pomidora szklarniowego. Zachwyt budziły ogromne rośliny, z których zwisały pomidory.

Warsztaty ogrodnicze przygotowane dla naszych gości okazały się świetnym sposobem na naukę przyrody i cyklu życiowego roślin. uczniowie – być może nasi przyszli ogrodnicy – bez problemu rozpoznawali okazy roślin oraz zabrali ze sobą malutką roślinkę pod opiekę.

Bardzo dziękujemy naszym uroczym gościom za udział w warsztatach oraz ogromny zasób wiedzy na temat roślin. Wiosną zapraszamy na następne praktyczne zajęcia, tym razem poświęcone kwiatom balkonowym 🙂