25 – lecie ARiMR w Szczecinie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie istnieje od ćwierć wieku i nieustannie unowocześnia oraz wspiera rolnictwo i obszary wiejskie. Na przestrzeni lat wielokrotnie współpracowała ze szkołą w ramach wzajemnej pomocy. Prośby ze strony Agencji zawsze spotykały się z życzliwością, zrozumieniem, zaangażowaniem i szybkim działaniem. Tak też było i tym razem. Nasza placówka podjęła się zaaranżowania olbrzymiej przestrzeni w „Netto Arena” w celu uświetnienia Jubileuszu Agencji.

W natłoku prac związanych z egzaminami zawodowymi oraz przygotowaniami końca roku szkolnego, było to trudne logistycznie wyzwanie dla wielu osób zaangażowanych w projekt. Nadanie właściwej oprawy tego typu imprezie wiąże się z wieloma czynnościami, a wykonanie tak dużego przedsięwzięcia przeprowadza się etapami. W pierwszym z nich niezbędne jest przygotowanie projektu zagospodarowania powierzchni. Chcąc nadać niezapomniany charakter uroczystości, tym razem zdecydowano się na styl rustykalny. Kolejne etapy – takie jak zgromadzenie materiałów i rekwizytów dekoracyjnych potrzebnych do realizacji – wydają się proste, a są niezwykle czasochłonne i pracochłonne. Ostatecznym etapem prac była realizacja projektu, która obejmowała: zainstalowanie wcześniej przygotowanych drewnianych konstrukcji, pokrytych słomiana matą, aranżacja stołów, wykonanie kompozycji kwiatowych do sali konferencyjnej, zagospodarowanie terenu przed wejściem do budynku. Doskonałym akcentem wystroju były wiejskie stoły, przykryte lnianymi obrusami, udekorowane pachnącymi ziołami, wiązkami zbóż, a także sprzętami i ozdobami charakterystycznymi dla typowego, wiejskiego gospodarstwa. Znajdowały się tam regionalne potrawy i dania staropolskiej kuchni, między innymi: miody, konfitury, soki, chleb, smalec, sery, wędliny. Każdy z gości mógł posmakować i przypomnieć sobie smaki wielu dań przygotowywanych według tradycyjnych metod i receptur.

Teren przed wejściem do budynku stanowił rodzaj zielonej enklawy z drzewami i krzewami ozdobnymi oraz elementami małej architektury krajobrazu. Wykonana aranżacja przed budynkiem wprowadzała gości w klimat staropolskiej gościnności, choć w nieco nowoczesnym stylu.

Cykliczne wykonywanie projektów dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest ważnym elementem współpracy z tą instytucją. Daje szkole możliwość promowania swojej działalności w szerokim środowisku, związanym z rolnictwem – dla którego kształci kadry. To również doskonała okazja do pokazania profesjonalizmu i możliwości szkoły. Za te działania Dyrektor ARiMR – pani Emilia Niemyt podziękowała placówce za wieloletnią współpracę i na ręce Dyrektor centrum – pani Lili Pławińskiej złożyła pamiątkowy medal i publikację przydatną w poszerzaniu wiedzy o rolnictwie w naszym regionie. My zaś przekazaliśmy gratulacje z okazji 25-lecia istnienia Agencji i życzenia na przyszłość…

Zapraszamy do galerii zdjęć.