Projekt GRAFFITI w Akademii Sztuki

W poniedziałek 8 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach zorganizowanych specjalnie dla nas w Akademii Sztuki w Szczecinie. Przed zajęciami z graficznego projektowania logotypu, mieliśmy okazję zwiedzić jedną ze szczecińskich szkół wyższych. Zachwycało nas dosłownie wszystko, począwszy od miłej i przyjaznej atmosfery, poprzez cudowne i fantastycznie wyposażone sale wykładowe, aż po pracownie i warsztaty. Korytarze uczelni to przepięknie wyeksponowane zabytkowe wnętrze, ozdobione budzącymi zachwyt pracami artystów, wśród których na szczególną uwagę zasługują genialne prace profesora Lexa Drewińskiego. Dzieła te były wielokrotnie nagradzane i wystawione, między innymi przez Centre Georges Pompidou w Paryżu.

Mieliśmy zaszczyt pracować na najnowszej generacji komputerach i programach graficznych pod okiem fachowych i miłych wykładowców. Dzięki ich cierpliwości udało nam się stworzyć ikonograficzne prototypy logotypiczne. Po pierwszym kontakcie z uczelnią, wśród naszych uczniów wyłoniły się kandydatury chętnych do studiowania w tej prestiżowej uczelni.

Serdecznie dziękujemy Akademii Sztuki za warsztaty i mamy ogromną nadzieję, że niebawem zobaczymy się jeszcze.