Spotkanie wigilijne

IMG_6641   W przedświąteczny czas – 19 grudnia 2013 roku (czwartek) – tradycyjnie w naszej szkole odbyła się Wigilia Szkolna, na którą – oprócz nauczycieli i pracowników szkoły – licznie przybyli również zaroszeni emeryci.

Na początku Klaudia Drapikowska, uczennica klasy IV TK oraz Sylwia Joda, absolwentka pod opieką pani Anny Krakowiak zaprezentowały część artystyczną o tematyce bożonarodzeniowej. Przybliżyła ona atmosferę, w której narodził się przed laty Syn Boży. Po występie głos zabrała Lila Pławińska, dyrektor szkoły. Złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne, przypominając jednocześnie czym ten magiczny czas zbliżających się Świąt powinien być dla każdego człowieka. Potem przyszła kolej na łamanie się opłatkiem; wszyscy życzyli sobie szczerze i serdecznie tego, co najlepsze i wymarzone. W końcu nastąpiła kulinarna atrakcja spotkania. Nasza wspaniała „Kuchnia” przygotowała tradycyjny barszcz i pierogi z kapustą i grzybami, rybę po grecku, sałatkę i śledzie. Nie zabrakło też świątecznych wypieków. Pani dyrektor w imieniu Mikołaja przekazała wszystkim obecnym drobne, słodkie upominki. Nagle w stołówce pojawił się „prawdziwy” Mikołaj – a nawet dwóch MikołajówJ, którzy również wręczyli prezent pani dyrektor. Zebrani w stołówce nauczyciele, pracownicy i emeryci wspólnie śpiewali kolędy. Spotkanie przebiegło w miłym, świątecznym nastroju i każdy poczuł przedsmak prawdziwej Wigilii Bożego Narodzenia.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ