XL OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH Trzcianka – 22.04.2016 roku

P1050984Uczniowie ponadgimnazjalnych szkół zawodowych mają możliwość udziału – obok olimpiad przedmiotowych – w branżowych konkursach tematycznych. Do jednych z takich imprez zalicza się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, którą zalicza się do najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w Polsce. Jest rozgrywana w dziesięciu blokach tematycznych:

• produkcja roślinna,
  • technologia żywności,
  • produkcja zwierzęca,
  • gastronomia,
  • architektura krajobrazu,
  • ogrodnictwo,
  • leśnictwo,
  • mechanizacja rolnictwa,
  • ochrona i inżynieria środowiska,

Po eliminacjach szkolnych uczestniczyliśmy w etapie okręgowym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się w Trzciance k/Opalenicy 22 kwietnia 2016 roku. Naszą szkołę w bloku OGRODNICTWO reprezentowali Arkadiusz Grzelak (uczeń klasy III TO) i Jacek Lewandowski (uczeń klasy II TO.

Uczestnicy olimpiady najpierw rozwiązywali zadania z części teoretycznej, a po przerwie przystąpili do części praktycznej. Ogłoszenie wyników współzawodnictwa i zakończenie XL OWiUR nastąpiło w późnych godzinach wieczornych. Ostatecznie zajęliśmy kolejno – piąte i szóste miejsce, aczkolwiek niewiele brakowało Arkowi do punktowanego IV miejsca i możliwości udziału w etapie centralnym.

Dziękujemy Arkowi i Jackowi za wytrwałą rywalizację. Gratulujemy sukcesu i życzymy jeszcze lepszych wyników na kolejnej Olimpiadzie, tym razem we Wrześni.