SPOTKANIE DORADCÓW ZAWODOWYCH

IMG_2143Doradcy zawodowi, diagnozując predyspozycje uczniów, pomagają im podejmować decyzje, które dotyczą dalszej drogi edukacyjno-zawodowej. Dlatego 19 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli pedagodzy szkolni i doradcy zawodowi pracujący w poradniach psychologiczno – pedagogicznych w Szczecinie i Goleniowie oraz w Ochotniczym Hufcu Pracy.

Zaprezentowaliśmy kierunki kształcenia w naszej szkole. Panie obejrzały filmy promujące dane zawody oraz zostały zapoznane z nową ofertą. Nasi goście pytali o naukę w klasach integracyjnych, o warunki realizacji praktyk zawodowych, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne, czy uczniowie spoza Szczecina mają do dyspozycji internat szkolny. Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi udzielały Pani Dorota Jasiejko – pedagog szkolny i Pani Magda Ufnal – nauczyciel wspomagający. Po części oficjalnej mieli możliwość wykonania własnoręcznie „słodkich” kwiatów oraz zwiedzenia szkoły i szklarni.

Doradcy zapowiedzieli, że uzyskane informacje w trakcie spotkania – przekażą gimnazjalistom oraz uczniom, którzy planują edukację na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych lub w szkole policealnej. Z przyjemnością odwiedzą nas po raz kolejny.