„PROFILAKTYKI ZAŻYWANIA ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH” – SZKOLENIE DLA RODZICÓW

20160316_165724W ramach realizacji szkolnego programu wychowawczego i profilaktyki odbyło się szkolenie dla rodziców na temat profilaktyki zażywania środków psychoaktywnych, które przeprowadził asystent ds. nieletnich z Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie – Pan Przemysław Skarżynski. Rodzice w formie prezentacji multimedialnej zostali zapoznani z różnymi substancjami psychoaktywnymi oraz skutkami ich działania. Otrzymali również informację o formach pomocy, z której mogą skorzystać osoby zażywające różne środki odurzające.

Rodzice byli zaskoczeni nowymi sposobami stosowania substancji, które przez nich często nie są postrzegane jako niebezpieczne (np. leki, zioła). Uważają, że spotkania takie są potrzebne. Żałujemy jedynie, że nie wszyscy rodzice skorzystali z zaproszenia na szkolenie, które odbyło się 16 marca 2016 roku.