EDUanimalsi – Zwolnieni z Teorii

Miło jest nam ogłosić, że po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii (https://zwolnienizteorii.pl/). Organizatorem olimpiady jest Fundacja Zwolnieni z Teorii, która uczy młodych ludzi jak w praktyce zrealizować własny projekt społeczny zdobywając szereg kompetencji takich jak umiejętność współpracy w zespole, poczucie skuteczności w działaniu, samodzielne rozwiązywanie problemów. Zwolnieni z Teorii to także platforma dla studentów i licealistów do tworzenia i realizowania własnych projektów społecznych. Każdy, kto ukończy projekt w ramach Zwolnionych z Teorii, zdobywa międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP. Dodatkowo młodzież może wziąć udział w olimpiadzie i zdobyć Złotego lub Srebrnego Wilka.

Do udziału w projekcie Zwolnieni z Teorii zgłosili się uczniowie klasy 4LT (EDUanimalsi) w składzie: Maksymilian Perzyński – kierownik Projektu, członkowie: Nikola Kosman, Julia Balcerzak, Michał Maciaszek, Daria Więckowska, Martyna Przybylska. Opiekunem projektu została: Adriana Płatek-Mąkosa nauczycielka Podstaw Przedsiębiorczości.

Uczniowie zidentyfikowali ważny problem społeczny w postaci braku należytej edukacji wśród młodzieży dotyczącej dobrostanu zwierząt. Jak stwierdzili sami uczniowie: „Chcemy, aby nasze działania przyczyniły się do poprawy dobrostanu zwierząt, przede wszystkim poprzez szerzenie wiedzy na temat norm stosowanych w ich hodowli, prawidłowej pomocy i bioróżnorodności”.

Szczegóły zrealizowanych działań przez  grupę EDUanimalsów już wkrótce.