MISTRZOSTWA POLSKI MODELI SAMOCHODÓW TAMIYA EKO RC GOLENIÓW 2016

IMG_0103Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w I Mistrzostwach Polski Modeli Samochodów EKO RC – zorganizowanych przez DC Edukacja z Gdańska – w Goleniowie. Zwycięzca Mistrzostw Krajowych dostał przepustkę do udziału w zawodach międzynarodowych we Francji. Impreza trwała dwa dni – piątek i sobota (18-19 marca 2016 roku). W zawodach uczestniczyło 16 czteroosobowych drużyn wraz z opiekunem.

W pierwszym dniu każda z drużyn miała możliwość wykonania 60-minutowego treningu na torze, na którym miały się odbywać zawody. Po próbnych jazdach – zgodnie z regulaminem zawodów – odbyły się kwalifikacje w celu ustalenia kolejności startu w drugim dniu. Nad przebiegiem zmagań czuwali pracownicy techniczni oraz czteroosobowy zespół jury. W drugim dniu zawodów każdy z pojazdów przeszedł kontrolę techniczną dopuszczającą do rywalizacji. Aby zająć pierwsze miejsce i wygrać bilet na zawody do Francji, drużyna w ciągu trzech godzin musiała utrzymać swój samochód na torze w sprawności i wykonać jak największą liczbę okrążeń, które były odnotowywane elektronicznie każdorazowo po przekroczeniu linii startowej.

Zarówno zawodnicy, jak i opiekunowie wspierali się nawzajem, tworząc miłą atmosferę rywalizacji i współpracy. O sukcesie ważyły szczegóły związane nie tylko z techniką prowadzenia pojazdów sterowanych po torze, ale przede wszystkim utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym oraz sprawnym uzupełnianiu zużywanej energii. Energia pochodziła z akumulatorów elektrycznych ładowanych prądem oraz zbiorników wypełnionych wodorem.

Byliśmy jednym z nielicznych zespołów, w składzie którego były dwie dziewczęta. Powiedzenie „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle” w naszym przypadku się sprawdziło. Zawodniczki w niejednej sytuacji były lepsze od chłopców.

Młodzież nasza bardzo dobrze wywiązała się z powierzonego zadania – reprezentując naszą szkołę w tych zawodach – łącząc przyjemne z pożytecznym. ostatecznie zajęliśmy 12 miejsce, wyprzedzając zespoły, w których w codziennej nauce uczniowie mają do czynienia z elektroniką.

Atmosfera i świetnie zorganizowane zawody to zasługa sponsorów:

Horizon Fuel Cell Europe

Moravia Steel
Powiat Goleniowski
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie
ATA Sp. z o.o.

DC Edukacja Sp. z o.o.

Ostra jazda w Goleniowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć  😎