ZAJĘCIA PRAKTYCZNE Z ANATOMII ZWIERZĄT

20160216_131343   Po raz kolejny zajęcia praktyczne dla przyszłych techników weterynarii odbyły się w Klinice Zwierząt Domowych w Szczecinie. Tym razem uczniowie z 1 TW poznawali w praktyce budowę anatomiczną psa. Przy okazji zrobili kilka podstawowych czynności, jakie wykonuje się czworonożnym pacjentom podczas wizyty w gabinecie weterynaryjnym. I tak – mierzyli temperaturę ciała, osłuchali za pomocą stetoskopu pracę serca, płuc oraz jelit, jak również – sprawdzali stan uzębienia i błon śluzowych, a także – badali za pomocą wziernika oraz płukali kanał słuchowy. Zabiegi te umożliwiają ocenić poziom zdrowia zwierzęcia. Być może w przyszłości niejeden z przyszłych adeptów sztuki weterynaryjnej będzie musiał rutynowo wykonywać takie czynności na wielu włochatych pacjentach?

Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy Tatę naszej koleżanki Sandry, który przywiózł nam do Kliniki swojego pupila. To na nim uczniowie poznawali budowę topograficzną psa i mogli próbować swoich sił w wykonywaniu poznanych zabiegów weterynaryjnych.