UROCZYSTOŚCI PRZY POMNIKU NIEPODLEGŁOŚCI

IMG_20151110_12282410 listopada.2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości patriotycznej, zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się przy Pomniku Niepodległości na Osiedlu Słoneczne – Rubinowy Staw. Gospodarzami obchodów była Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne oraz V Pułk Inżynieryjny im. gen. dyw. Ignacego Prądzyńskiego. Towarzyszyły im przemówienia, upamiętniające wydarzenia sprzed prawie wieku, parada wojskowa, a także pokazy sztuki walki. Przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty pod pomnikiem. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości można było przyjrzeć się bliżej sprzętowi wojskowemu oraz zjeść tradycyjną wojskową grochówkę.