WARSZTATY OZE – słońce i termowizja

20151116_160926_HDRKolejny cykl zajęć z zakresu odnawialnych źródeł energii zaliczony. Uczniowie wykonywali doświadczenia, dotyczące wykorzystania słońca i termowizji. Wyznaczali emisyjność oraz określali, jaki wpływ ma rodzaj materiału i jego powierzchnia na wynik pomiaru temperatury.

Pracowali również z kamerami termowizyjnymi. Badali aspekty i problemy pomiaru temperatury kamerą na przykładzie panelu termograficznego. Rezultaty, uwagi i wnioski zapisywali na kartach pracy.
Zajęcia odbywały się w ramach projektu „PWP Zielona Energia w Szkołach”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a projektodawcą jest firma DC Edukacja z Gdańska.

Zapraszamy do galerii zdjęć.