„POZNAJEMY ZAWODY” – WARSZTATY

W poszukiwaniu wiosny do naszej szkoły zawitały dzieci z Niepublicznego Dziennego Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Terapeutycznego Dla Młodzieży i Dzieci HARMONIA w Szczecinie. Zwiedzając szklarnie, poznawały tajemnice uprawy roślin ozdobnych pod osłonami, warzyw, ziół i roślin wieloletnich.

Warsztaty szkolne były nie lada atrakcją dla naszych małych gości. Pytań i odpowiedzi o uprawę roślin i biznes plan nie było końca. Wszystkie nasze uprawy zostały dokładnie „zbadane”. Największą atrakcją okazała się uprawa ogórka szklarniowego pod osłonami. Dzieci odkryły, że z małych roślinek są duże ogórki.

Niespodzianka czekała na koniec, kiedy to każdy z uczestników wizyty mógł samodzielnie wysiać przyniesione przez siebie nasiona. Warsztaty bycia ogrodnikiem były ich największym wyzwaniem. Napełnienie doniczek podłożem, ułożenie w skrzynkach, podlanie i siew wcale nie są takie łatwe. Nasi mili goście zdali to zadanie na szóstkę. Wspólnie zapakowaliśmy wszystkie doniczki do skrzynek i tak wyruszyły one do HARMONII pod opiekę dzieci, które obiecały, że będą o nie dbać.

Do zobaczenia za miesiąc 🙂