TUPTUSIE TEŻ CHCĄ ZOSTAĆ OGRODNIKAMI…

Wiosna przyprowadziła do naszych szklarni dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno – Językowego ,,TUPTUŚ” na warsztaty ogrodnicze. Przedszkolaki z niedowierzaniem przyglądały się wszystkim roślinom uprawianym w naszych warsztatach szkolnych. Dzielnie zapamiętywały nazwy warzyw i kwiatów, które podobały im się najbardziej.

Warsztaty ogrodnicze przygotowane dla naszych gości okazały się najlepszym sposobem na naukę przyrody i cyklu życiowego roślin. Dzieci przygotowały doniczki z podłożem do samodzielnego wysiewu słoneczników, z pomocą starszych kolegów i koleżanek z klasy II – przyszłych techników architektury krajobrazu. Wszystkie doniczki z posianymi kwiatami będą dekoracją przedszkola, a tym samym pozwolą na samodzielne obserwowanie zmian zachodzących podczas wzrostu. Posianych kwiatów było tak dużo, że wszystkie grupy przedszkolne będą miały okazję zostać ogrodnikami.

Gratulujemy „tuptusiom” z grupy ,,Misie’’ za sprostanie zadaniom z zakresu ogrodnictwa. Być może w przyszłości niejeden z nich będzie miał własną uprawę słoneczników.