WIOSENNY KIERMASZ OGRODNICZY 2024

W dniu 11 maja 2024r. podczas  Wiosennego Kiermaszu Ogrodniczego – Dni Otwartych Szkoły odbył się konkurs pt: „ Rolniczy Mistrz Kierownicy ”. Do zawodów przystąpili uczniowie z klas: 3BBSm, 3LT, 2BBSo, 1BT, 1BBSm.

Uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej konkurencji- uczniom przyszło zmierzyć się z dwudziestoma zadaniami w formie testu z zakresu mechanizacji, w drugiej –  mieli do pokonania tor przeszkód wykonując jazdę zestawem transportowym. Uczestnicy wykazali się zdobytą na zajęciach wiedzą. Nie dali się przy tym zaskoczyć pytaniom typu: czy ropa to olej, a etylina to benzyna oraz których  z nich nie wlewa się do ciągnika, piły lub kosiarki. W części praktycznej przyszło zmierzyć się uczestnikom z jazdą na czas ciągniczkiem z talerzem” Stewarda”. Nie była to łatwa konkurencja, gdyż każde uchybienie wydłużało całkowity czas przejazdu, a niekiedy kończyło się niepunktowaną lokatą. Tym, którym wiedza i umiejętności szły w parze mogli liczyć na sukces.

Ostatecznie w klasyfikacji ogólnej (po dwóch etapach)
Rolniczym Mistrzem Kierownicy został Antoni Szczepaniak uczeń klasy 1BBSm,
Vicemistrzem – Kuba Rybak  uczeń klasy 3BBSm,
II Vicemistrzem –  Krystian Bujalski  uczeń klasy 1BT.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w zawodach
Zapraszam do galerii zdjęć.

Adam Kania
n-l przed. zawod.