Z  życia internatu

Posted on by

Pasowanie 2022

W dniu 29.11.2022 odbyło się pasowanie nowych wychowanków internatu-
otrzęsiny. Wychowankowie musieli wykazać się wiedzą z Regulaminu Internatu i
zasad panujących w internacie. Musieli się też wykazać sprawnością w odbijaniu piłeczki pinpongowej, zjedzenia plastra cytryny bez skrzywienia, tańcem. Każdy nowy mieszkaniec okazał strój galowy na znak godnego reprezentowania na uroczystościach. Wszystkie „ koty” zostały zważone a waga doliczona do punktacji.
Na koniec każda grupa wychowawcza rysowała portret swojego wychowawcy. Nowi mieszkańcy internatu złożyli przysięgę i zostali udekorowani medalem „ pierwsze koty za płoty”. A następnie odbyło się pasowanie znakiem rozpoznawczym szkoły – pomidorem. „Koty”, które zdobyły najwięcej punktów w poszczególnych konkurencjach zostały przewodnikami pierwszorocznych mieszkańców internatu. Zostały nimi: Martyna Kruszewska i Agnieszka Gaweł. Na znak sprawowanej funkcji przypięto dziewczynom kocie ogony.

Wigilia 2022

W dniu 14 grudnia 2022 w stołówce szkolnej odbył się wieczór wigilijny dla wychowanków internatu z udziałem pani dyrektor Jolanty Kawszyn, księdza Wojtka i wychowawców internatu. Wychowanków odwiedził Św. Mikołaj z prezentami a niektórzy wychowankowie otrzymali rózgi.