Narodowe czytanie – relacja

12 edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej odbyła się także w naszej szkole. Fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” prezentowane były kolejno wszystkim klasom, a barwne opisy przyrody doskonale komponowały się z okalającą scenerią: szkolnymi ogrodami. Wydarzenie poprzedzono odczytaniem listu Prezydenta RP wraz z przesłaniem o ważnych zakrętach historii. Dziękujemy Teatrowi Współczesnemu w Szczecinie za wypożyczenie kostiumów uświetniających dzisiejszą uroczystość.

Czytaj więcej…

Zebrania z rodzicami 14 września

Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami klas w czwartek 14 września.

Rodzice uczniów klas pierwszych godzina 16.30 (spotkanie informacyjne
w auli)
Godzina 17.00 zebranie dla rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami (numery sal będą na tablicy w głównym budynku)

Godzina 17.30 w auli odbędzie się zebranie trójek klasowych rodziców – wybór Rady Rodziców szkoły

Sukces w Barzkowicach

9 września w Barzkowicach odbyły się XXX Jesienne Biegi Przełajowe BIEG Z EKOLOGIĄ. Uczennice naszej szkoły zajęły premiowane miejsca.
Oliwia Markitoń z kl. 2HT zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych, natomiast Roksana Węgielnik kl. 2 CT uplasowała się na 6 miejscu. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę.

Czytaj więcej…

Podsumowanie kiermaszu

Za nami pierwszy kiermasz podręczników, który cieszył się sporym zainteresowaniem i sukcesem. Jednak nie wszystkim udało się znaleźć nabywców, nie każdy też był przygotowany finansowo. W związku z tym powtórzymy nasz kiermasz na tych samych zasadach w najbliższy wtorek.

Zachęcamy do udziału w powtórnej akcji, za tydzień! Sprzedaj – odzyskaj część funduszy na nowe książki; kup sprawdzone i tańsze podręczniki od starszych kolegów i koleżanek. Zapraszamy

Czytaj więcej…

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

04 września na osłonecznionym dziedzińcu szkoły spotkali się nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, by powitać nowy rok szkolny. Przy udziale pocztu sztandarowego wspólnie odśpiewano hymn państwowy, po którym Pani dyrektor Jolanta Kawszyn przywitała wszystkich zgromadzonych. Odczytany został list Ministra Rolnictwa, a także szczególnie powitano uczniów klas pierwszych, rozpoczynających swą edukację w Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie. Na zakończenie apelu życzenia powodzenia skierowano do tegorocznych maturzystów, a wszystkim przedstawiono humorystyczne kalendarium szkolne. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do klas na spotkania
z wychowawcami. Od jutra zaczynamy nowy etap, nowy wysiłek, kolejne wyzwania
i zadania do realizacji. Witaj, szkoło!

Czytaj więcej…