Złote szkoły NBP – opinie o programie

Zakończyliśmy wszystkie działania związane z realizacją zadań w ramach programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP. Formularz rozliczający projekt został oficjalnie wysłany do NBP. Ostatnim zdaniem, poza konkursem było przedstawienie opinii Ambasadorów Ekonomii oraz opiekuna projektu dotyczących udziału w programie.

Opinia sprowadzała się do odpowiedzi na trzy pytania:

  1. Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP?
  2. Czego się nauczyliście − co uważacie za najważniejsze?
  3. Czy polecilibyście innym szkołom udział w Złotych Szkołach NBP?

Ambasadorzy Ekonomii w składzie: Krzysztof Kierzynkowski (3DT) i Marcel Szczepaniak (2BT), którym dotrzymywali towarzystwa: Krystian Lubawy (3dt), Jonatan Styczewski (2LTb), Laura Włodarczyk (3dt) nagrali specjalnie na tą okazję filmik.

Zachęcamy do obejrzenia opinii uczniów pod linkiem: https://youtu.be/FtS4ewmI97k?si

Zdaniem opiekuna projektu p. Adriany Płatek-Mąkosy PP/BIZ: Złote Szkoły NBP to wyjątkowa okazja do nauki oraz rozwoju kluczowych kompetencji u uczniów. Podejmując się inicjatywy uczniowie i nauczyciele doświadczają pełnej integracji. Warto podkreślić, że NBP pełni ważną rolę edukacyjną. Materiały edukacyjne, scenariusze lekcji, filmy, webinary, udostępnione dla nauczycieli i uczniów powodują, że nauka staje się przyjemna, a lekcje atrakcyjniejsze. Z ogromną satysfakcją patrzę jak uczniowie realizują swoje pomysły, ucząc się finansów przez działanie. Różnorodność tematyki w kolejnych edycjach powoduje, że uczniowie poznają nowe zagadnienia, pojęcia ekonomiczne, muszą też wykazać się kreatywnością, zmysłem organizacyjnym i dużą oryginalnością realizowanych zadań. Złote Szkoły NBP inspirują młodych ludzi do poszerzenia swoich horyzontów i o to powinniśmy zabiegać, my wszyscy nauczyciele, edukatorzy, aby uczniowie posiadali dojrzałość finansową i potrafili wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce.  Warto jest także podkreślić, że znalezienie się naszej szkoły wśród Złotych Szkół jest dla nas niezwykle prestiżowe.

Z przyjemnością polecam Złote Szkoły jako najlepszy program edukacyjny, zorganizowany w formie konkursu dla szkół podstawowych i średnich.

Teraz pozostaje nam tylko trzymać kciuki za Ambasadorów Ekonomii – wyniki konkursu już pod koniec maja br.

Przypomnijmy sobie co działo się w ramach Złotych Szkół NBP. Prezentujemy zdjęcia z debaty uczniowskiej oraz wykładu dr Dawida Dawidowicza ZUT, warsztaty uczniowskie w dwóch przedszkolach, lekcje łączące zagadnienia ekonomiczne z matematyką, chemią, historią (lekcja z VR okularami), lekcja BIZ (warsztaty z pieniędzmi), informatyka (wydruk monety techniką 3D).